Katherine Pierce

13. října 2012 v 12:15 | Sharry
Hraje: Nina Dobrev

Dabing: Martina Kechnerová
Katherine Pierce

Základní info:
Katherine (ve skutečnosti Katerina Petrova) se narodila v roce 1475. Měla nemanželské dítě s neznámým mužem, a proto bylo dítě Katherine odebráno. V anglii poznala šlechtice Klause, který jí vítal na svém dvoře. Sám jí chtěl ale zabít, aby tak mohl zlomit kletbu, uvolnit svou vlkodlačí část a stát se hybridem. Katherine jeho úmysly zjistila, ukradla Měsíční kámen a nechala se od upírky Rose proměnit v upírku, aby pro Klause už byla bezcenná. Katherine je dvojnice Eleny, obě jsou ale pouze "kopie" Tatie. Krev dvojnice umožňuje zlomit Klausovo kletbu a proměnit vlkodlaky v hybridy.

Podrobnější popis:
Klaus vyvraždil celou rodinu Katherine jako pomstu za to, že se proměnila v upíra a už jí nemůže použít ke zlomení kletby. Přesto jí nikdy nepřestal hledat, proto se Katherine všude po světě schovávala, až narazila se svou služebnou Emily Bennettovou na Mystic Falls v roce 1864. Zde poznala bratry Salvatory, kteří se do ní zamilovali a ona si jejich lásku velice užívala. Byla naráz s obouma, oba ovlivňovala a oboum dávala pít svou krev. Nakonec, když byli zabiti svým otcem, Stefan i Damon dokončili proměnu v upíry.

Katherine dala Georgi Lockwoodovi Měsíční kámen za to, že jí pustí z kostela, kde budou všichni upíři v Mystic Falls upáleni. Zatímco Pearl a ostatní zůstávají v kostele, Katherine utíká na svobodu, zatímco si Stefan, Damon a hlavně pronásledovatel Klaus myslí, že je mrtvá. Později je všem ale odhaleno, že všichni upíři v hrobce přežili díky kouzlu Emilly Bennettové. Damon, který s ní uzavřel dohodu, a celou dobu věděl, že Katherine je naživu, se v roce 2010 do hrobky vydává, ale Katherine tu není. Ta běhá po světě volná už 147 let a na Damona si ani nevzpomněla.

Katherine zařídí přes Johna Gilberta a Isobel, aby všichni upíři v hrobce byli zabiti pro jistotu, že by vyzradili Klausovi, že Katherine v hrobce nebyla. Sama se pak vrací do Mystic Falls, kde nadělá spoustu problémů - uřízne Johnu Gilbertovi prsty na ruce, promění Caroline v upírku a zařídí, aby se Tyler stal vlkodlakem. Po dlouhé době je zajata Klausem, který ji ale překvapivě nechá naživu. Damon opatří Katherine sporýš, takže při přiští šanci, kdy se jí pokusí Klaus ovlivnit, uteče. Katherine se ještě párkrát ukáže a dokonce se zapojí do plánů zabít Klause. Po neúspěchu ale znovu prchá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.